Nowy sezon w DuoSferze

Centrum Aktywności Lokalnej Duosfera na ul. Bałtyckiej 8 mimo pandemii i częściowego zamknięcia pierwsze pół roku spędziło aktywnie i blisko mieszkańców. Kolejny sezon zapowiada się jeszcze prężniej, a oferta zawiera szeroki wachlarz aktywności – każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Zaczniemy jeszcze w trakcie wakacji. Od 19 lipca do 20 sierpnia zapraszamy dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty i zajęcia plenerowe, które organizujemy w ramach projektu „Wakacyjna przygoda z Fundacją Emma 2021”. To już druga edycja i mamy nadzieję, że będzie cieszyła się podobnym zainteresowaniem co w ubiegłym roku. Na pewno przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, aby umilić naszym młodym mieszkańcom spędzanie wakacji w mieście. Szczegółowe informacje i zapisy znajdziecie na www.emmaorg.pl oraz na naszych fanepage’ach na Facebooku.
Natomiast 24 lipca (Wielopokoleniowe Centrum Aktywności, Kasprowicza 46, godz 11) odbędzie się warsztat kulinarny z cyklu Z jednego kotła – zupy świata. Uczestnicy przygotują słynne chłodniki hiszpańskie. Kolejne odsłony tego cyklu planowane są na wrzesień i październik (zupy z kuchni chińskiej i węgierskiej). Inne kultury poznają również dzieci w ramach cyklu „Bajka prawdę Ci powie” – odbędzie się pokaz filmowy połączony z warsztatem kreatywnym. Zapraszamy serdecznie wszystkie ciekawe świata dzieci na podwórko Kasprowicza 46 (Wielopokoleniowe Centrum Aktywności) 21 sierpnia o godz. 11:00. Wszelkie szczegóły o wydarzeniach znaleźć można na profilu na Facebooku (FB: @WCAwroclaw).
Dla fanów ekologii i niemarnowania przygotowaliśmy ofertę „Odpad to nowy zasób”. Będzie to szereg warsztatów (kulinarne i DIY) oraz wymian sąsiedzkich połączonych z pchlim targiem. Wydarzenia odbędą się na przełomie sierpnia i września, w soboty, w DuoSferze, ul. Bałtycka 8 (szczegóły na FB: @CALDuosfera).

Wrzesień odbędzie się głównie pod hasłem Dni Seniora – będzie to szereg wydarzeń organizowanych w naszym mieście, w tym również na naszym osiedlu. Już teraz zapraszamy 24 września o godzinie 17:00 na Bałtycką 8, gdzie odbędzie się spektakl kabaretu Odłam pod tytułem „Ze Lwowa do Wrocławia – piosenki, skecze, anegdoty” (bilety będą dostępne w DuoSferze od 20 września). Z kolei 25 września o godzinie 16:00 w Wielopokoleniowym Centrum Aktywności przy al. Jana Kasprowicza 46 będzie miał miejsce piknik w stylu country przygotowany przez Kabaret piosenki Grupy Radosnych Seniorów, który działa przy Saloniku
Trzech Muz. Zapraszamy do wspólnego śpiewania i kosztowania potraw rodem z Ameryki.
Jesienią rusza także kolejny cykl warsztatów w ramach Karłowickiego Klubu Seniora, który prowadzi Fundacja Emma. Będą „Międzypokoleniowe warsztaty rękodzieła” oraz warsztaty „Senior w XXI wieku – jak oswoić nowe technologie i poprawić komfort życia”. Przypominamy, że po warsztatach można skorzystać z indywidualnych konsultacji i porad. Bliższe informacje o naszej ofercie dla seniorów znajdziecie na stronie www.emma.org.pl.
W nowym sezonie planujemy także wiele aktywności sportowo-rekreacyjnych. Będzie gimnastyka relaksacyjna z elementami jogi i masażu gongami, joga dla mam, zumbini dla dzieci oraz zumba gold dla seniorów.
I nasza ostatnia propozycja: związku z realizacją projektu „Karłowice-Różanka – tu mieszkam, działam i zmieniam”, który Fundacja Emma będzie realizowała dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na terenie naszego osiedla, zapraszamy mieszkańców (młodzież, osoby dorosłe i seniorów) do zaangażowania się w poszukiwanie rozwiązań dla problemów i spraw ważnych dla lokalnej społeczności, a następnie ich wdrożenie.

Działanie publiczne Centrum Aktywności Lokalnej DuoSfera jest współfinansowane ze środków finansowych otrzymanych od Gminy Wrocław w ramach projektu realizowanego przez Fundację Emma pt.: „Centrum Aktywności Lokalnej na Osiedlu Karłowice-Różanka — blisko mieszkańców, razem w działaniu”