Na maszynie

Łucznik to legendarna polska marka, której tradycja sięga początków XX wieku i która słynie z doskonałej jakości maszyn do szycia. Od sześćdziesięciu lat firma związana jest również z Karłowicami.

Działalność radomskich Zakładów Metalowych Łucznik S.A. ma swój początek w 1925 roku. Do 1948 produkowano w nich broń, rowery, maszyny do pisania oraz szeroki asortyment narzędzi. W roku 1948 zakład zaczął produkować maszyny do szycia. Początkowo były to maszyny stębnowe dla potrzeb przemysłu odzieżowego, a od 1954 r. również modele domowe.

W 1958 roku dostawę silników do maszyn do szycia dla Zakładów Łucznik rozpoczęło Przedsiębiorstwo ASPA z Wrocławia, zlokalizowane właśnie na Karłowicach przy ulicy Macieja Miechowity 1. W związku z połączeniem się firm ASPA i Łucznik, od wielu lat rozwijamy biznes na terenie wrocławskiego zakładu pod szyldem ASPA Group S.A. Lokalizacja naszego przedsiębiorstwa jest już zatem miejscem historycznym.

Obecnie produkty marki Łucznik są dostępne w największych krajowych sieciach sklepów RTV AGD i hipermarketów oraz w sklepach internetowych, natomiast jedyny na całą Polskę sklep firmowy Łucznika mieści się właśnie na Karłowicach przy ulicy Miechowity 1. Wrocławianie potrafią przejechać do nas przez całe miasto, aby móc obejrzeć na żywo produkty oferowane na stronach internetowych lub wziąć udział w warsztatach szycia na maszynie, które aktualnie promujemy na Grouponie. Serdecznie zapraszamy, aby odwiedzić ten przyjemny zakątek Karłowic, w którym kreatywne osoby mogą znaleźć natchnienie oraz materiały do realizacji swoich pomysłów.

Wielu pracowników naszej firmy jest rdzennymi mieszkańcami Karłowic, a niektórzy nawet przeprowadzili się w te okolice, będąc pod urokiem otoczenia, dlatego możemy śmiało powiedzieć, że czujemy się mocno zżyci z tym miejscem. Zdecydowaną zaletą jest lokalizacja osiedla: świetnie skomunikowane z centrum, lecz nadal zachowujące cechy przedmieścia – tu liczy się wzajemne wsparcie okolicznych przedsiębiorstw i organizacji społecznych oraz wykorzystanie przestrzeni do organizowania wydarzeń. Za wadę możemy uznać jedynie małą świadomość mieszkańców o istnieniu naszego sklepu stacjonarnego oraz pracowni Atelier.

Chcemy aktywizować lokalnych mieszkańców do brania udziału nie tylko w warsztatach szycia na maszynach, ale również do testowania naszego sprzętu AGD, np. podczas wspólnego wypiekania słodkości lub przygotowywania soków i koktajli. Stąd też chęć współpracy z fundacjami, które organizują różnego rodzaju spotkania łączące pasjonatów gotowania lub rękodzieła. Chętnie bierzemy udział w inicjatywach społecznych oraz wspieramy liczne wydarzenia charytatywne. Od niedawna wspomagamy również działania lokalnej Fundacji Nasze Karłowice, w którą mocno wierzymy i trzymamy kciuki za jej dalszy rozwój. Jesteśmy spółką z polskim kapitałem i prawie stuletnimi tradycjami, dlatego tak bardzo zależy nam, aby inwestować w inicjatywy na terenie naszego kraju.


LAURA PISKOR – Marketing Manager w ASPA Group S.A.