Na boisku od trzylatka

Akademia Piłkarska Bumerang jest częścią MKS Bumerang Wrocław z siedzibą na Karłowicach. Istnieje od 2010 roku i jej głównym założeniem jest szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Wszyscy członkowie klubu to pasjonaci piłki z powołaniem do pracy z dziećmi.

Obecnie trenuje u nas blisko pięciuset adeptów, a najmłodsi mają zaledwie trzy lata. W zeszłym roku prezes Tomasz Piłkowski zadecydował o otwarciu oddziału w województwie śląskim i tam mamy już prawie setkę dzieciaków. Każdy ma prawo do bezpłatnych treningów na próbę.

Od dłuższego czasu realizujemy projekt Piłkarskie Przedszkole, w ramach którego prowadzimy zajęcia ogólnorozwojowe. Wpadliśmy na pomysł, by prowadzić bezpłatne pokazy w placówkach przedszkolno-żłobkowych. Wiele z nich zdecydowało się na współpracę z nami, między innymi nasi sąsiedzi Lawendowe Skrzaty czy Luppo Puppo. Stawiamy na dzieci i ich rozwój przez uprawianie sportu, ale nie zapominamy też o nauce zdrowego żywienia i zasad ergonomii. Współpracujemy z ekipą Zdrowotni.com, dzięki temu jesteśmy również przeszkoleni z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Poza tym jeździmy na obozy, organizujemy półkolonie i turnieje Bumerang CUP.

Mamy reprezentacje grup wiodących i ligę młodzików. Każdy nasz trener jest bardzo oddany swoim grupom. Dajemy też możliwość rozwoju każdemu, kto chce z nami trenować dzieci. Przyjmujemy stażystów, którzy uczą się od naszych trenerów UEFA i sami chcą zdobyć certyfikat.

Nasza Akademia to wspaniałe miejsce dla dzieciaków, mamy bardzo dobre relacje z rodzicami i zaufanie wielu placówek przedszkolnych, organizacji i instytucji. Nasi przyjaciele z Fundacji Nasze Karłowice mogli się przekonać, że jesteśmy chętni do pomocy przy organizowaniu festynów czy pikników rodzinnych. Mieliśmy niejednokrotnie okazję pomagać też radom osiedla, na przykład z Sołtysowic czy Osobowic.

Jako manager klubu wkładam ogromny wysiłek w rozwój i wizerunek Akademii. Stale szukamy sponsorów i darczyńców. Utrzymujemy się jedynie ze składek członkowskich. MKS Bumerang nie pobiera żadnych pieniędzy z miasta. Za każde boisko czy wynajem sali płacimy sami. Staramy się, by każda nasza grupa miała dobre warunki do treningów. Marzeniem całego zespołu jest własne boisko, a, jak wiadomo, marzenia trzeba spełniać. Zapraszam wszystkich do treningów i współpracy.


DAGMARA GROBELNA – manager Akademii Piłkarskiej Bumerang