Bitwa bramkarska na Polanie

17 września 2017 roku na Polanie Karłowickiej zorganizowałem wydarzenie sportowe pod nazwą Mini Bitwa Bramkarska – Karłowice 2017. Projekt został zrealizowany w ramach Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i współfinansowany ze środków gminy Wrocław.

Pomysł rozegrania zawodów sportowych w takiej formule został zainspirowany Bitwą Bramkarską, która jest rozgrywana od siedmiu lat we Wrocławiu i ma ogólnopolski zasięg. Organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia jest Akademia Bramkarska Total Goalkeeping – bardzo pomogła nam na Karłowicach, użyczając swój sprzęt sportowy.

W akademii pracuję jako trener bramkarzy, szkoląc młodych następców Boruca, Fabiańskiego i Szczęsnego. Jestem też nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 83. Czuję się związany ze społecznością lokalną, współpracuję z Pawłem Susiem z Fundacji Nasze Karłowice oraz z lokalnym społecznikiem – Maciejem Matyką z inicjatywy Park Karłowice. To właśnie dzięki ich pomocy mogłem zorganizować turniej na Polanie Karłowickiej, a także skorzystać z kontenera ESK wraz z całym wyposażeniem.

Piłka w grze
Wszyscy uczestnicy biorący udział w turnieju rozegrali kilka meczów na specjalnie przygotowanych boiskach. Każda rozgrywka trwała 1,5 minuty, a zadaniami bramkarzy były celne strzały i skuteczna obrona strzałów przeciwnika. Wygrywała osoba z większym dorobkiem bramkowym. W turnieju wzięło udział 57 dzieci w kategoriach: skrzat, żak, orlik, młodzik i trampkarz oraz 12 rodziców. Podczas zawodów nie tylko graliśmy, ale również zdobywaliśmy nową wiedzę – dla starszych uczestników przeprowadziliśmy warsztaty Jak dbać o zdrowie piłkarza dotyczące automasażu, czyli rolowania.

Dzięki wszystkim wyżej wymienionym osobom i instytucjom udało się zorganizować pierwsze i, mam nadzieję, nie ostatnie rozgrywki dla bramkarzy z Karłowic i całego Wrocławia, a także stworzyć okazję do aktywnego spędzenia wolnego czasu.


MAREK ZATOR – nauczyciel świetlicy w SP 83, trener bramkarzy w Akademii Bramkarskiej Total Goalkeeping, autor bloga Złodziej Kilometrów, na którym opisuje autostopowe podróże – swoją drugą pasję. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec.