Zatrzymaj się na chwilę, moment

Chwila Moment Coffee & Food to miejsce, które stworzyliśmy po to, by cieszyć podniebienia naszych gości. Lokal na Sołtysowickiej 15 b odwiedzają osoby pracujące, które w tygodniu nie mają czasu, żeby same gotować, studenci przychodzący na kawę i ciasto w przerwach między zajęciami, goszczą u nas też rodziny z dziećmi, by w miłej i spokojnej atmosferze zjeść pyszny obiad i deser. Nawet jeśli ktoś wpadnie tylko na chwilę, moment, po napój lub danie na wynos, robimy wszystko, by został z nami jak najdłużej. Mamy na to swoje sposoby.

Stawiamy na smak
Po pierwsze, stawiamy na niestandardowe doznania smakowe. Są one efektem połączenia kreatywnych pomysłów z dobrymi produktami i wzorowym wykonaniem. Znajdujące się w naszym bogatym menu dania obiadowe i lunchowe, desery i przystawki są autorskimi pomysłami szefa kuchni. Wszystkie dania przygotowujemy sami od podstaw, korzystając z produktów najwyższej jakości i pochodzących od sprawdzonych producentów. Kawę przyrządzamy z autorskiej mieszanki, a herbatę tylko naturalną. Nasze soki powstają ze świeżych warzyw i owoców, podobnie jak lemoniady. Wykorzystujemy jaja od kur z chowu z wolnego wybiegu. Produkujemy własne lody. Do wypieku pieczywa i ciast używamy mąki z Młyna Skokowa, a w świeże makarony zaopatruje nas pracownia makaronu RAGU.

Dbamy o środowisko
Po drugie, jesteśmy eko. Nasze opakowania na wynos są biodegradowalne, wykonane m.in. z trzciny cukrowej. Nie znajdziecie u nas plastikowych słomek, tylko naturalne – słomiane.

Odpowiadamy na karłowickie potrzeby
Po trzecie, lokalizację naszej restauracji wybraliśmy celowo i w związku z tym staramy się jak najpełniej spełniać potrzeby mieszkańców i osób, które tu przyjeżdżają. Na Karłowicach nie ma zbyt wielu restauracji, a zapotrzebowanie jest ogromne. Zarówno mieszkańcy, jak i studenci z campusu Uniwersytetu Wrocławskiego, który znajduje się tuż za rogiem, chcą miło spędzić czas ze znajomymi, zjeść smaczny obiad czy wypić kawę. Już od rana serwujemy śniadania zarówno dla gości pobliskiego hostelu, z którym współpracujemy, jak i dla pozostałych klientów, którzy do zamówionego zestawu dostają od nas 50% zniżki na kawę lub herbatę. I właśnie dla nich tu jesteśmy. Tym bardziej miło nam, że odwiedzają nas osoby z innych części miasta, bo są zdania, że warto przejechać ten kawałek drogi, aby spróbować naszej kuchni. Nieskromnie możemy stwierdzić, że zazdroszczą oni tutejszym mieszkańcom bliskości naszej restauracji.

Angażujemy się w lokalne sprawy
Chcemy być częścią tutejszej społeczności i integrować się z mieszkańcami, dlatego będziemy brać udział w festynie organizowanym w czerwcu na Karłowicach. Najmłodszym mieszkańcom stworzymy okazję do poznania naszej pracy i spróbowania swoich sił „od kuchni”, a rodzicom damy przestrzeń na chwilę odpoczynku przy świeżym koktajlu i kawałku wypiekanego przez nas ciasta. Przygotowaliśmy kupony, z którymi do kolejnego zakupionego lunchu ich okaziciel dostanie darmowy deser, a po zebraniu pieczątek – darmowy lunch. Staramy się nawiązać współpracę z uczelniami oraz pobliskimi firmami, aby stać się jednością i wspólnie działać dla mieszkańców Karłowic.

Myślimy o wszystkich
Czujemy się tutaj bardzo dobrze, większość naszych działań jest wspierana przez sąsiedztwo i staramy się tę współpracę podtrzymywać. Otworzyliśmy ogródek letni, aby nasi goście mogli cieszyć się smakiem kawy i koktajli na świeżym powietrzu, relaksując się na leżakach. W naszej restauracji znajduje się kącik zabaw dla dzieci. Jesteśmy również przyjaźnie nastawieni do właścicieli czworonogów – jeśli chcieliby wstąpić do nas przy okazji spaceru ze swoim pupilem, ugościmy ich zwierzęta jak swoje. Chętnie organizujemy też przyjęcia okolicznościowe.

Jak to w biznesie, musieliśmy pokonać parę przeciwności i schodków, ale wszystko idzie powoli po naszej myśli. Zapraszamy wszystkich do spędzenia spokojnego czasu w towarzystwie smacznego jedzenia i aromatycznej kawy.


Anna Goździewska – manager Chwila Moment Coffee & Food.

Chwila Moment Coffee & Food, ul. Sołtysowicka 15b (za Netto), Wrocław