Eksplozja energii – wakacje z Zumbą Gold dla każdego

Początek lipca, początek wakacji. Dzień jest długi, słońce świeci intensywnie i jest już bardzo ciepło. Wtedy też wzrasta ludzka energia, a u uczestników zajęć Zumba Gold wzrasta wielokrotnie.

Czym jest Zumba Gold?
Zumba to fitness połączony z tańcem latynoskim. W Zumba Gold tańczymy w rytmie merengue, salsy, cha-chy, cumbii, tango, tańca brzucha, swinga i muzyki pop. Zumba Gold to program skierowany do osób początkujących, tych, które długo nie praktykowały żadnej aktywności fizycznej lub, ze względu na problemy z nadwagą, stawami czy kręgosłupem, mają ograniczone możliwości ruchowe, a także dla osób starszych. Zajęcia oparte są na podobnej formule co Zumba klasyczna, a podstawowa różnica dotyczy intensywności i tempa ćwiczeń.

Fot. Paweł Suś

Zumba na Polanie
Na początku wakacji, w trakcie Zumby Gold prowadzonych w klubie Stowarzyszenia Żyć Inaczej na Kamieńskiego i Stowarzyszenia Żółty Parasol, pojawił się pomysł zorganizowania zajęć na świeżym powietrzu połączonych ze spotkaniem integracyjnym w miłym towarzystwie i „zarażenia” kolejnych osób energią Zumby i muzyki latynoskiej. Razem z Barbarą Wolną oraz Anną Fiedorek postanowiłyśmy napisać projekt i skorzystać z funduszy Gminy Wrocław w ramach Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw. Formalności nie były skomplikowane i w sierpniu udało nam się zorganizować cztery sobotnie spotkania z Zumbą Gold połączone z degustacją domowych ciast, pysznej kawy i oryginalnej zielonej herbaty. Spotykaliśmy się na Polanie Karłowickiej przy pawilonie Parku ESK, dzięki współpracy z Fundacją Nasze Karłowice. Miejsce to nie było wybrane przypadkowo, korzystaliśmy z terenu, który nabrał rekreacyjnego charakteru dzięki projektom WBO.

Sierpień upłynął nam więc pod znakiem dobrej zabawy i miłej sąsiedzkiej atmosfery. Fajnie było patrzeć, jak z tygodnia na tydzień powiększa się grono sympatyków Zumby Gold i jak nawiązują się coraz bliższe znajomości. Była to też dobra okazja do zapoznania się z innymi działaniami realizowanymi na terenie naszego osiedla. Za rok również planujemy zorganizować wakacyjne zajęcia na naszej polanie.


RENATA PUCIŁOWSKA – mieszkanka Karłowic, swoja pasję do zumby przerodziła w pomysł na prowadzenie zajęć pod hasłem Zumba Gold na Karłowicach i nie tylko.